Jak se na mateřské nezbláznit

Jelikož mám čas přemýšlet nad různými věcmi, tak jsem se dostala i k tému „Jak se nezbláznit na mateřské“. Ani nemrknu a tuto otázku budu řešit také, takže proč si pár takových užitečných rad nesepsat uz teď? Třeba se budou hodit i vám:-)

1) V šestinedělí bychom se měli věnovat jenom sobě a svým dětem, nějaká péče o dommácnost by měla jít absolutně bokem. Tak jsem si už teď zajistila, že mi přijde pomoct moje maminka. Manžel dokonce ani moc neprotestoval, protože chápe, že si budu muset na toho malého tvora zvyknout a on na mě.

mother
mother

2) Jděte spát zároveň s miminkem – no já vám nevím, ale tenhle bod mi moc nejde do hlavy. Jelikož ač chci nebo ne, postupem času se budu muset domácnosti věnovat a kdy jindy, než když miminko spí? Nemluvě o času, který bychom měli věnovat samy sobě, jako je péče o tělo či pouhá relaxace u knížky.

3) Zapojte manžela – v tomto případě upřímně doufám, že nebudu muset nikoho zapojovat, protože se zapojí sám, na miminko se moc těší. Je mi však jasné, že s chlapi neumí představit, jaká je to fuška starat se o dítě, takže je nutné mít trpělivost.

4) Najděte si chvilku pro sebe – I kdybyste měla dát miminko na hodinu tchýni, aby se s ním šla projít,  udělejte to. Dejte si nohy na stůl a vypněte. nebo si zajděte na masáž, kupte si něc na sebe, zajděte si s kamarádkou na večeři, prostě utrácejte! Já vím, matky na mateřské to mají s penězi těžké, ale nezapomeňte, že si můžete vzít kdykoliv půjčku od Ferratum.cz

Reklamy

One thought on “Jak se na mateřské nezbláznit

  1. Celkem souhlasím. I s tím spaním s miminem. Když dítě spí, musí se to dobře využít-ať už k vlastnímu spánku nebo jinému odpočinku, rozhodně ale ne k uklízení a vaření 😉 To se naopak dá dost dobře dělat s miminkem v šátku/nosítku nebo ho odložit někam aby na mě vidělo a postupně ho zvykat na to, že může být chvilku samo (teda, pokud se nechá-náš mladší první dva měsíce když byl vzhůru, tak se nosil nebo řval). A čtvrtý bod rozhodně ano! Zrovna včera jsem nechala děti muži a celý den měla volno. To bylo něco 🙂

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s